HTML

heti5kepregeny

Teljesen személyes benyomások képregényekről, hátha előbb-utóbb összeáll az a fránya katalógus... + Gabi javaslatára kiírom, hogy egyéb képregényes dolgok is vannak már itt.

Friss topikok

  • -Szűcs Gyula-: Még mindig ez a világ legviccesebb képregénykritikája! :D (2016.12.15. 18:29) Szűcs Gyula – Budai Dénes: Cafe Postnuclear (2015)
  • NickelADeón: @woeisme815: Frissül, csak ritkán :) (2015.01.14. 10:48) Ma kaptam...
  • m.o.z.s.o.: most látom, hogy idézted a blogomat! köszönöm, és remélem, olvasóidnak is tetszett az ajánló és a ... (2014.02.16. 00:02) Mostanában nézendő...
  • woeisme815: Ritka ma az olyan blog, ahol nem cserélik le a mondatban egy-egy szép magyar szavunkat angolra. Ör... (2014.02.03. 20:35) Bolhás leszel...
  • Bayer Antal: Hát ez valóban nagyon szép fogás, és igen, érdekli a Képregénymúzeum blogot. :) Amennyire utána t... (2014.01.15. 11:15) 1936-ból a bolhapiacon

Linkblog

Zsu

2009.07.10. 13:20 NickelADeón

Valamiért nem tetszett annak idején, és most elővettem megint, hogy megnézzem miért.

 

A képek számomra tökéletesek. Hangulatosak és kifejezőek. Valahogy a "fapofaságon" túl, és a karikatúraszerű ábrázolás előtt vannak például az arcok, azaz látszik, hogy animációt tanul a rajzoló, és az is, hogy képregényesen gondolkozik. Vincze Nóra nekem az, aki ugyancsak képregényesen gondolkozik, viszont a figurái - főleg az arckifejezések "kartúnosak". Na és ott van Lanczinger, aki animátor, de nekem képregényen baromira élnek a figurái, és eszembe se jut, hogy tök olyan mint a Tartakovszki-gyermekek.

Szóval nagyon jó a Zsuzsi rajza, a raszteres kiképzés hangulatos, a tágabb és a szűkebb beállítások is ritmusosak, egy rossz szavam se lehet rá.

Szöveg nélkül tökéletes ez a füzet. Átlapoztam párszor "olvasatlanul", és tényleg megállja a helyét egy szöveg nélküli képregényként is, az olvasóra bízva, mit hoz ki a történetből.

Tehát a szöveggel volt bajom. Nem nehéz bizonyítani, bárhol beleolvashatok, hogy bizony túl közhelyesek a párbeszédek. Ez vagy direkt ironikus-komikus akart lenni, de nem jön át nekem a szándék, vagy komoly, de az se tetszene.

Minden egyes helyzet az annak megfelelő sztereotip párbeszédekkel operál, olyan szavakat, mondatokat használnak a szereplők, melyek elcsépeltek és túlságosan kiszámíthatók. Papírízű - talán erre használják ezt az ugyancsak elcsépelt kifejezést.

Rövidebb, kifejezőbb szövegekkel, kevesebb közhellyel az egyik legjobb magyar képregény lehetne.

 

 

 

Cím: A fiú, akit Zsuzsinak hívtak

Szerzők: ha lehet így mondani  Shel Silverstein és Johnny Cash alapján Felvidéki Miklós

Rajzoló:Felvidéki Miklós

Kiadó: Képes Kiadó

Megjelenés éve: 2008.

Eredeti ár: 800 forint

Formátum:

B5 körül

 

 

 

 

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://heti5kepregeny.blog.hu/api/trackback/id/tr311238327

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása