"Valljuk be, a képregényezés költséges hobbi. Míg 3 dollár nem tűnik soknak, havonta azért el lehet verni pár százast, ha Amerikában élsz, vagy Magyarországon, és sok felesleges pénzed van. Ami a helyzetet még rosszabbá teszi, az a 4 dollárra felvitt standard ár, amit biztos észrevettél már egy ideje. A legtöbb fő Marvel cím már 4 dolcsi, és a DC is kísérletezik a magasabb árral.
Egészen máig.
A DC ugyanis bejelentette, hogy 2011 januárjáról minden átlagos futó sorozat 3 dolcsi lesz. A sajtóközlemény alapján a DC kiadványok 80 %-a ennyibe fog kerülni. Az ár karcsúsításával azonban más is változik. Egy átlagos amerikai képregényfüzet 32 oldal, ebből 22 a sztori. Januártól a sztorik oldalszáma megcsappan kettővel, azaz 20 oldal lesz a történet. Nem tűnik soknak, de mégis megváltoztat dolgokat. Például a készítők bevételeit vagy, hogy az írók hogyan képezik ki a sztorikat ezentúl.
A képregényipar hosszú távú megmaradására hivatkozva Jim Lee és Dan DiDio azt mondták, pénzügyi kockázatot vállalnak azért, hogy azok, akik odavannak ezért a művészeti formáért, ne hagyják azt el.
"Meghallgattuk a rajongóinkat és viszonteladóinkat, terjesztőinket, akik azt mondták, hogy 4 dolcsi sok 32 oldalért. A rajongók nem veszik az új címeket, a régieket meg elhagyják. Szóval üzleti megfontolásból (haladás vég nélkül) a vastagabb füzetek, éves kiadványok és különlegesek kivételével 3 dolcsit állapítunk meg az árnak."
Röviden ennyi a lényege ennek
http://comics.ign.com/articles/112/1126729p1.html
a cikknek. (Hevenyészve fordítottam, itt-ott kihagytam ezt-azt.)
Tényleg nem nagy változás, de mégis óriási, hiszen maga az oldalszámcsökkenés olyan standardot változtat meg, aminek több évtizedes hagyománya van.