HTML

heti5kepregeny

Teljesen személyes benyomások képregényekről, hátha előbb-utóbb összeáll az a fránya katalógus... + Gabi javaslatára kiírom, hogy egyéb képregényes dolgok is vannak már itt.

Friss topikok

  • -Szűcs Gyula-: Még mindig ez a világ legviccesebb képregénykritikája! :D (2016.12.15. 18:29) Szűcs Gyula – Budai Dénes: Cafe Postnuclear (2015)
  • NickelADeón: @woeisme815: Frissül, csak ritkán :) (2015.01.14. 10:48) Ma kaptam...
  • m.o.z.s.o.: most látom, hogy idézted a blogomat! köszönöm, és remélem, olvasóidnak is tetszett az ajánló és a ... (2014.02.16. 00:02) Mostanában nézendő...
  • woeisme815: Ritka ma az olyan blog, ahol nem cserélik le a mondatban egy-egy szép magyar szavunkat angolra. Ör... (2014.02.03. 20:35) Bolhás leszel...
  • Bayer Antal: Hát ez valóban nagyon szép fogás, és igen, érdekli a Képregénymúzeum blogot. :) Amennyire utána t... (2014.01.15. 11:15) 1936-ból a bolhapiacon

Linkblog

Fényes borítók, Lone Ranger

2012.12.18. 15:20 NickelADeón

Egy-két éve felbukkant egy nagy adag Gold Key-s képregény az egyik gyűjtőnél (a Cápánál, ahogy én hallottam emlegetni őt) Akinek volt pár száz forintja, nehezen hozzáférhető, itthon unikális dolgokkal bővíthette a gyűjteményét. Akkor egy gyönyörű borítójú Bugs Bunnyt vettem, egy hatvanas évekbeli motoros képregényt, ami a totalbike egyik kedves újságírójánál kötött ki, és egy "kutya-gyerek két jó barát"-osat.

Most láttam, hogy ebből a pakkból kerül ki néhány dolog, így elvittem másod, harmad vagy ki tudja hányad kézből két Lone Rangert, nosztalgiából, természetesen.

Először is gyerekkoromban szerettem a rajzfilmet. C'mon Silver! - szólította a daliás, kisálarcos cowboy szép lovát, szólt az indiánnak, aztán meg kalandoztak mindenfele. Egy ilyen "magányos hőssel", akinek csak az ég kékje meg a pipafüst a barátja, könnyű megbarátkozni (kicsit fura is ez a ló meg az indián...)

Másodszor ezek a borítók Hank Hartmantól vagy Don Spauldingtól vagy épp egy másik festőtől, az örök legjobbak közé tartoznak.

lr.jpg

Az általam épp most pulp-festészetnek nevezett festmény-borítók igényesek, hangulatuk megbabonázó, főleg, ha elképzelem a hatvanas évek Amerikájának világát, egy lehetséges újságos-standot építek képzeletben, ami tele van ilyen csemegékkel a béna borítójú Amazing Fantasy-k mellett (elnézést, Ditko úr)

A füzetek 3-3 sztorit tartalmaznak, átlagos, sokszor sztereotip figurákkal, történetekkel, céljuk a fiatalság szórakoztatása.

Látható, hogy a Lone Ranger "legendája" kiterjedt, a rádióból indult, kalandjait már sok-sok képregényben és filmen feldolgozták.

Nem is igazán várom az új filmet, nekem ezek a régi, jól ismert, alaposan megfestett képek a világom, na meg a rajzfilmek, a Lone Ranger, a jövőbeli változatok, a Galaxy Rangers és a legeslegkedvenc cowboyos sci-fi, a Brave Starr.

1 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://heti5kepregeny.blog.hu/api/trackback/id/tr614971619

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

-csacso- 2013.01.06. 17:07:04

A Cápa „megszólítást” én még csak tőled halottam :)
Nekem a képregények kimaradtak, vagy nem emlékszem rá.
FF film sorozat nem tetszett a tip-top tiszta és vasalt ruházat miatt sem.
Mozifilmet (80-as években ment nálunk a mozikban), rajzfilm sorozatot kedveltem.
Az inkább volt HI-YO SILVER (hey-ho nak ejtettük, rímelt gyermekként).
Ezeket a borítókat én is kedvelem, sajnálom, hogy kiveszőben van ez a fajta plakátos jelleg.
Szerencsére a legtöbb kultikussá vált amerikai rajzfilmet meg lehet vásárolni (DVD-n), sőt képkockákat is belőle.
süti beállítások módosítása